Przetarg na minibusy, nowa linia i więcej kursów – czyli co słychać w regionie?

Przetarg na minibusy nowa linia i więcej kursów – czyli co słychać w regionie? Powiat Wodzisławski, dzięki dofinansowaniu z FRPA może sobie pozwolić na zwiększenie częstotliwości, a także na zakup autobusu hybrydowego. KMR już po raz kolejny zmienia rozkład jazdy. Na szczęście tym razem były to niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów. MKA boryka się z brakami taborowymi, po zwróceniu do Mikrusa Solarisów #320 i #321. W związku z tym firma ogłosiła zamówienie na dwa minibusy i dwa autobusy 12-metrowe. Na koniec MZK zaplanowało utworzenie nowej linii łączącej Rybnik z Jastrzębiem przez Świerklany. 

Powiat Wodzisławski

W czerwcu 2022 r. pisałem o uzyskaniu przez powiat dofinansowania (tutaj) z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wtedy to organizator dostał 3,5 mln złotych. W tym roku dzięki możliwości przenoszenia środków pomiędzy województwami, nie zabrakło pieniędzy dla nikogo, a środki z FRPA zostały wykorzystane w 96%.  3,6 mln złotych pozwoli nie tylko na utrzymanie obecnej siatki połączeń, a także na zwiększenie częstotliwości kursowania. Linia 44 łącząca południowe gminy z Pszowem i Rydułtowami zyska kursy w dni robocze wolne od nauki szkolnej. 

– Chcemy Wodzisławską Komunikację Powiatową ciągle rozwijać, stąd decyzja, że jeszcze w lutym nasz tabor zasili kolejny autobus, tym razem hybrydowy. Planujemy również instalację biletomatu. To ukłon w kierunku osób, które nie kupują biletów miesięcznych, a jednocześnie nie są zainteresowane lub nie mogą korzystać z aplikacji umożliwiającej zakup biletu w Internecie – zapowiada starosta Leszek Bizoń.

Komunikacja Miejska Rybnik

KMR zaplanowała na 18 stycznia nieznaczne zmiany rozkładu jazdy. Głównie są to wydłużenia, skrócenia, lub przesunięcia poszczególnych kursów. Związane jest to z optymalizacją siatki połączeń oraz wnioskami pasażerów. Na wniosek gminy Lyski obejmuje się obsługą komunikacyjną odcinek Zwonowice – Lyski, zapewniając tym samym dostępność gminy Lyski w weekendy. Ze szczegółami zmian można się zapoznać z tutaj.

MKA Jastrzębie

MKA Jastrzębie po raz drugi ogłosiło przetarg na dostawę dwóch minibusów i dwóch pojazdów klasy maxi. W przypadku małych wozów SWZ nie zmienił się w stosunku do pierwszego zamówienia. Nadal przewoźnik chce kupić dwa minibusy z niskim zwisem z tyłu. Więcej informacji w artykule o pierwszym przetargu. Otwarcie ofert nastąpi 27 stycznia. 

MKA chce także kupić dwa autobusy dwunastometrowe. Pojazdy mają być wyprodukowane w 2016 r., lub później. Mają być niskopodłogowe i klimatyzowane.  Przy ocenie ofert będą brane pod uwagę: cena, czas dostawy i kryteria techniczne. Autobusy mają być dostarczone w ciągu miesiąca od daty podpisania umowy. 

MZK Jastrzębie

MZK jakiś czas wprowadziło zmiany rozkładu jazdy w gminie Mszana. Kilka kursów linii W10 pomija przystanki w Mszanej i w Radlinie, linia W12 została zlikwidowana, a na W11 kurs z godziny 21 został przeniesiony na 10. 

Teraz organizator zaplanował utworzenie nowej linii łączącej Rybnik z Jastrzębiem. Autobusy pojadą ul. Rybnicką, przez osiedle 1000-lecia, KWK Borynie, Świerklany, Jankowice, Chwałowice, aż do centrum Rybnika. Niestety przy okazji nieznacznie zostanie zmniejszona liczba kursów W10. Przetarg na minibusy nowa linia i więcej kursów

2 komentarze do “Przetarg na minibusy, nowa linia i więcej kursów – czyli co słychać w regionie?”

Dodaj komentarz