MKA przejmuje całą komunikacje w Jastrzębiu

Po wielu miesiącach problemów wreszcie została podpisana umowa z nowym podmiotem wewnętrznym. Międzygminna Komunikacja Autobusowa sp. z o. o. 11 marca przejęła wszystkie linie od B10 do W11 organizowane przez Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Jeszcze przed wczoraj wydawało mi się, że wszystko zostanie po staremu, poza tym, że zamiast logo PKM, na Solarisach, będzie logo MKA. Jednak grubo się myliłem. 

Od najbliższej środy (tj. 10.03.2020 r.) MKA rozpocznie dzierżawę wszystkich autobusów należących do firm Mikrus Żory i A21, które dotychczas obsługiwały teren Jastrzębia. Podobno dzisiaj mają zostać zdjęte naklejki dotychczasowych przewoźników. Niestety wielu kierowców utraciło pracę z dnia na dzień. Część znalazła zatrudnienie w nowej spółce. Inni niestety musieli szukać pracy gdzieś indziej. 

Co chyba najciekawsze Kłosok będzie dalej jeździł. Podejrzewam, że będzie obsługiwać dotychczasowe kursy, jako podwykonawca MKA. 

Tabor który prawdopodobnie będzie dzierżawiony przez MKA od firmy (każdy pojazd jest podlinkowany do informacji na temat wozu): 

Lista pojazdów podana powyżej jest nie potwierdzona. Może ulec zmianie, gdyż tu wypisałem tylko wozy które aktualnie jeżdżą w Jastrzębiu. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakieś informacje to prosiłbym o kontakt w komentarzu tu, lub na facebooku.

Aktualizacja 9.03.2020 r.: Portal Transinfo.pl poinformował dzisiaj, że wozy będą dzierżawione najpóźniej do końca roku. MKA jako podmiot wewnętrzny nie może zawierać umów na podwykonawstwo. Z Kłosokiem nadal trwają rozmowy w sprawie dzierżawy autobusów.

Dodaj komentarz