Wrześniowe zmiany rozkładów jazdy

Wrześniowe zmiany rozkładów jazdy. 1 września wejdą zmiany rozkładów jazdy na liniach organizowanych przez MZK Jastrzębie w Wodzisławiu i gminach ościennych. Również ZTZ Rybnik zaplanował drobne zmiany  kursowaniu autobusów.

MZK Jastrzębie

Od 2013 r. gminy zgłaszał prośby dotyczące korekt. Wreszcie 7 lipca MZK poinformowało o zmianach rozkładu jazdy w powiecie Wodzisławskim (o czym pisaliśmy tutaj). Do 31 lipca trwały konsultacje z pasażerami. Każdy mógł zgłosić swoje uwagi poprzez formularz kontaktowy na stronie związku. W sumie wpłynęły 104 wnioski, 67 zostało rozpatrzonych pozytywnie. Teraz do 19 września ponownie można składać prośby o zmianę godziny odjazdu, czy trasy przejazdu. 

ZTZ Rybnik

Tutaj zmiany będą dotyczyć kilku linii:

  • 1 – wprowadzone zostaną dodatkowe kursy, tak że autobusy w dni robocze będą odjeżdżać w równych odstępach czasu. 
  • 3 i 6 – wprowadzone zostaną dodatkowe kursy. 
  • 5 – wprowadzony zostanie dodatkowy kurs w szczycie porannym 
  • 22 – wprowadzony zostanie dodatkowy kurs w godzinach wieczornych 
  • 24 – zmieni się trasa przejazdu tej linii, w miejsce przystanku przy ul. Jankowickiej obsługiwane będą przystanki na ul. Wodzisławskiej, oraz wprowadzone zostaną kursy sobotnie. 
  • 33 – uruchomiony zostanie dodatkowy kurs w szczycie porannym i popołudniowym obsługujący ul. Sumińską i Gminę Lyski 
  • 46 – przywrócone zostaną kursy w szczycie porannym i popołudniowym 
  • A – utrzymane do końca grudnia 2021 zostaną obecne kursy tej linii oraz wprowadzone zostaną kursy sobotnie. 
  • Na liniach 1, 3, 4, 6, 9, 10, 11, 12, 14, 18, 19, 26, 27, 28, 31, 32, 41, 42, 46A zostaną przywrócone kursy oznaczone literą S lub e.

Niestety szczegółowy rozkład jazdy nie został jeszcze opublikowany. Odbędzie się to dopiero 31 sierpnia.

ZTZ miał w planach wprowadzenie jeszcze trzech linii typu linii A. Niestety po konsultacjach z przewoźnikami okazało się, że nie ma wystarczającej liczby kierowców. 

PKG Pszczyna

Linie F1 i F2 zostaną wydłużone o dwa przystanki. Jeszcze oficjalnej informacji na ten temat nigdzie nie ma. Jedynie w rozkładzie dołączonym do przetargu widnieje powyższa zmiana. Przy okazji zostanie skrócony czas przejazdu tych linii. Dodatkowo na linie wyjadą nowe – używane wozy z normą emisji Euro 6

ześniowe zmiany rozkładów jazdy

Inni organizatorzy

W innych miastach nie planuje się raczej żadnych zmian i zostaną wprowadzone kursy szkolne. Wrześniowe zmiany rozkładów jazdy

Przydatne linki:

4 komentarze do “Wrześniowe zmiany rozkładów jazdy”

  1. W Pszczynie zmiany dotyczyć będą głównie drobnych korekt w rozkładach jazdy. Jedynie linie F1 i F2 zostają wydłużone o nowe dwa przystanki w Jankowicach, a zarazem mimo większej ilości kilometrów to skrócony został czas przejazdów na tej linii.

Dodaj komentarz