Pilna korekta rozkładu jazdy na liniach w Czerwionce i okolicy

Pilna korekta rozkładu w Czerwionce i okolicy. Reforma rozkładu jazdy zawsze się wiąże z dużym poruszeniem wśród pasażerów. MZK już wcześniej zreformowało rozkład w Jastrzębiu, a także na liniach 2xx. Dzięki tym zmianom rozkład dostosowywany jest do zmieniających się potrzeb pasażerów. Organizatorzy niestety nie są w stanie zbadać wszystkich potrzeb mieszkańców, bez ich wniosków. Dlatego też związek publikuje proponowany rozkład już kilka miesięcy przed jego wprowadzeniem. Tak było też w przypadku linii 3xx. Mimo prośby o składanie wniosków już w wakacje wiele osób dopiero teraz we wrześniu zauważyło niedoskonałości proponowanych zmian. W związku z licznymi uwagami i prośbami pasażerów MZK postanowiło już 12 września wprowadzić kolejne korekty:

Linia 302

  • Przesunięcie godzin odjazdu autobusów z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach z godz. 7.50 na 7.20 i z 18.25 na 18.20 oraz z Dworca Kolejowego w Rybniku z godz. 5.54 na 5.50.
  • Wydłużenie trasy kursów po godz. 7.00 i 18.00 z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach poprzez włączenie do obsługi przystanków „Czerwionka Ośrodek Zdrowia” i „KWK Dębieńsko”.

Linia 303

  • Przyspieszenie kursu z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach z 6.45 na 6.30 oraz zawieszenie pierwszego kursu z „KWK Dębieńsko” o 4.40.

Linia 305

  • Zmiana trasy z ul. Granicznej i Szerokiej na ul. Bełkowską i Palowicką
  • Uruchomienie dodatkowego kursu z Centrum Przesiadkowego w Żorach o godz. 6.00 (w zamian za kurs linii 306 o tej samej porze).
  • Uruchomienie kursu z „KWK Dębieńsko” do „Szczejkowice Centrum” o godz. 12.45.
  • Przyspieszenie kursu z „KWK Dębieńsko” z godz. 7.30 na 7.00,

Linia 306

  • Zawieszenie kursu z Centrum Przesiadkowego w Żorach o godz. 6.00.

Inne problemy

Co roku pierwszy września przynosi pewne problemy i niespodzianki wymagające rozwiązania. W tym roku główną problematyczną kwestią są przepełnione autobusy. Do szkół ponadpodstawowych poszedł podwójny rocznik, co spowodowało większe zainteresowanie transportem zbiorowym. W komentarzach na Facebooku możemy przeczytać, o osobach, które nie zmieściły się w autobusach. Jak na razie jest to temat otwarty, gdyż organizatorzy z regionu są w trakcie rozwiązywania tej kwestii. Pilna korekta rozkładu w Czerwionce

Dodaj komentarz