MZK zmienia rozkład w Jastrzębiu

MZK zmienia rozkład w Jastrzębiu. W przedostatnim artykule (tutaj) nadmieniłem, że planowane są zmiany rozkładu jazdy związane z rozpoczęciem, oraz zakończeniem remontów jastrzębskich dróg. Większość zmian wejdzie w życie w najbliższy poniedziałek, tj. 20 czerwca. Jedynie korekty związane z zakończeniem budowy ronda na ul. Ranoszka zostaną wprowadzone kilka dni później.

Wiadukt oddany do użytku

Linie: B10, B11, B12, B13, C15, S10, S11, S13, S14, S15, S16 i W11 wracają na swoje pierwotne trasy. Do obsługi pasażerów przywrócony zostaje przystanek „Al. Piłsudskiego – Pszczyńska”.

Przebudowa ul. 1 Maja

Droga pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami: Mikołaja Witczaka i Tadeusza Kościuszki a skrzyżowaniem z ulicą Karola Miarki zostanie  wyłączona z ruchu samochodowego. W związku z tym nie będą obsługiwane przystanki „1 Maja Bank”, „1 Maja Kościół” oraz „Karola Miarki”. W zamian za to autobusy będą zatrzymywać się na przystanku „1 Maja Park” w okolicy starego sądu. Będzie on obsługiwany przez 3 linie – B13, C11 i C13.

Linia B13

W kursach na trasie od Pielgrzymowic i Bzia do przystanku „Urząd Skarbowy” autobusy będą kursowały ul. 1 Maja z obsługą nowego przystanku „1 Maja Park”, następnie przejadą ulicami: Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Słoneczną i Broniewskiego do Dworca Zdrój.

Linia B14

W kursach z Bzia do Urzędu Skarbowego autobusy przejadą ul. Słoneczną i skończą kursowanie na Dworcu w Zdroju.

Linia C11

Od przystanku „Urząd Skarbowy” linia będzie kursowała ul. 1 Maja z obsługą nowego przystanku „1 Maja Park, następnie przejedzie ulicami: Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Słoneczną, Broniewskiego przez Dworzec Zdrój, ul. Armii Krajowej do przystanku „Armii Krajowej WORD” i dalej po dotychczasowej.

Linia C13

W kursach z KWK Jas-Mos do przystanku „Zdrojowa” linia będzie kursowała ul. 1 Maja z obsługą przystanku 1 Maja Park, następnie przejedzie ulicami: Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Słoneczną, Broniewskiego przez Dworzec Zdrój, Al. Jana Pawła II do przystanku „Hala Sportowa” i dalej po stałej trasie.

Linie C12 i C14

Z obsługi linii C12 i C14 wyłączone zostaną przystanki: „Armii Krajowej WORD” i „Armii Krajowej – Kasztanowa”. Zamiennie autobusy przejadą ul. 1 Maja i Karola Miarki i będą obsługiwały przystanki: „1 Maja-Kasztanowa” i „1 Maja – K. Miarki”.

Linia S12

Linia zostanie zawieszona. Wszystkie kursy linii S12 zostaną zrealizowane przez linię S13.

Linia S13

Linia ta przejmie zadania linii S12 i obsłuży przystanki przy ulicach: 1 Maja, Kasztanowej, Armii Krajowej, a także, w przypadku każdego kursu, przejedzie przez Osiedle Przyjaźń.

Trasa linii S13 zostanie wydłużona w centrum miasta – do obsługi linii zostaną włączone przystanki: „Warszawska” i „Al. Piłsudskiego – Os. Pionierów”.

Zakończenie objazdu na liniach C12, C14, M10 oraz W09

Wyżej wymienione linie  ponownie będą obsługiwały przystanek „Armii Krajowej – Ranoszka”. Dodatkowo zostanie zmieniona trasa przejazdu linii M10 – będzie ona obsługiwała nowo powstały przystanek „Złote Łany”. Co ważne, z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek „Ranoszka – Komuny Paryskiej”. MZK zmienia rozkład w Jastrzębiu

Przydatne linki:

Dodaj komentarz