MZK planuje zmiany rozkładu jazdy oraz objazd

MZK planuje zmiany rozkładu jazdy oraz objazd. Organizator po raz kolejny reaguje na zmieniającą się organizacje ruchu oraz uwagi pasażerów. W niedziele wprowadzone zostaną drobne korekty godzin odjazdów autobusów na kilku liniach, a także objazd związany z pracami na al. Piłsudskiego. Dodatkowo w połowie czerwca będą kolejne  zmiany. 

Objazd

W najbliższą niedziele na alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju będą prowadzone prace związane z demontażem metalowych konstrukcji. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu w godzinach od 5:00 do 15:00. Poniżej zostały opisane trasy przejazdu poszczególnych kursów. Plik pochodzi stąd. Niestety nie ma mnie w niedzielę w Jastrzębiu, ale z tego objazdu mogłyby powstać niezłe foty. Wiele linii pojawi się w nietypowych miejscach.

Zmiany rozkładu jazdy

W niedzielę zostaną wprowadzone następujące zmiany: 

Dni robocze

  • Linia C10: przesunięcie kursu z przystanku „KWK Jas-Mos” z 18.10 na 18.15.
  • Linia 206: przesunięcie kursu z 8.05 z przystanku „Raciborska Orłowiec” na 7.55.
  • Linia 210: przesunięcie kursu z Dworca Autobusowego w Wodzisławiu z 18.45 na 18.55

Niedziele

  • Linia 207: przesunięcie kursów z Dworca Autobusowego w Wodzisławiu z 6.25 na 6.15 i z 8.25 na 8.15, a także przesunięcie kursów z przystanku „Rydułtowy Rynek” z 8.05 na 7.50 i z 10.05 na 9.50.

Powyższe korekty to efekt pozytywnego rozpatrzenia wniosków pasażerów.

W połowie czerwca zostanie otwarty dla ruchu wiadukt na al. Piłsudskiego. W związku z tym zakończy się objazd ul. Północną, Grodzką i Pszczyńską. Autobusy pojadą prosto przez aleje, dzięki czemu zostanie przywrócona obsługa przystanku al. Piłsudskiego – Pszczyńska. 

6 czerwca ul. 1-go Maja  zostanie zamknięta dla osobówek, a 17 czerwca dla autobusów. Trasy linii jeżdżących przez Zdrój zmienią swój bieg. Zostaną zlikwidowane przystanki 1 Maja Bank i 1 Maja Kościół. W zamian za to powstanie przystanek w okolicy skrzyżowania ulic: T. Kościuszki, 1-go Maja i M. Witczaka. 

Oprócz powyższych zmian planowane są zmiany na innych trasach. Prawdopodobnie w połowie czerwca zostanie przedstawiony zakres reformy. MZK planuje zmiany rozkładu jazdy oraz objazd

Przydatne linki:

Dodaj komentarz