Zdarzenia drogowe z udziałem autobusów

Zdarzenia drogowe z udziałem autobusów. W ostatnim czasie miały miejsce dwa zdarzenia z udziałem autobusów w regionie. Jedno w Jastrzębiu,  drugie w Żorach.

Jastrzębie-Zdrój

12 stycznia miał miejsce wypadek na ul. Pszczyńskiej w okolicy numeru 290 (w rejonie ul. Korfantego). Kierujący Solarisem Urbino 12 #311 zasłabł. Autobus zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Jako, że wypadek został zgłoszony jako zdarzenie masowe na miejsce zostały zadysponowane wszystkie służby w tym dwa śmigłowce LPR. W wypadku 9 osób zostało rannych. Wszyscy poszkodowani trafili do okolicznych szpitali. 2 osoby z najpoważniejszymi obrażeniami zostały przetransportowane drogą lotniczą. Na miejscu interweniowało łącznie 10 zastępów straży pożarnej oraz kilka patroli policji. Solaris najprawdopodobniej, ze względu na naruszenie elementów kratownicy zostanie zezłomowany.

Żory

Około tydzień temu miał miejsce wypadek spowodowany przez nietrzeźwą kierującą. Oficer dyżurny otrzymał informację o kolizji autobusu miejskiego z samochodem marki Volvo na osiedlu Sikorskiego. Po przyjeździe na miejsce policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 66-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego skręcając z ul. Okrężnej w kierunku osiedla nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy autobusu i uderzyła w niego czołowo.

Kierująca Volvem miała 2,5 promila alkoholu. W czasie czynności była bardzo agresywna. W pewnym momencie zaczęła dusić policjanta. 66 latka stanie przed sądem, nie tylko za kierowanie na podwójnym gazie a także za napaść na funkcjonariuszy. Grozi jej do 10 lat więzienia. 

MAZ 206 #4111 po kilku godzinach od zdarzenia wyjechał na 03. Dzięki temu nieprzyjemnemu zdarzeniu po kilkumiesięcznej przerwie mieliśmy okazję zobaczyć MAZ-a #33 na BKM. Zdarzenia drogowe z udziałem autobusów

Przydatne linki:

Dodaj komentarz