Autobusem na cmentarz

Autobusem na cmentarz. Już jutro 1 listopada. Początek listopada to duże wyzwanie związane z masowymi odwiedzinami grobów. Organizatorzy zdecydowali się na uruchomienie dodatkowych kursów dowożących ludzi na cmentarze.

Komunikacja Miejska Rybnik

Rybnik wzorem lat ubiegłych uruchomi 1 listopada linię C łączącą cmentarz na Rudzkiej z centrum. Warto dodać, że linia będzie bezpłatna. Dodatkowo

  • na ul. Kotucza, w pobliżu głównego wejścia na cmentarz, usytuowany zostanie dodatkowy przystanek Kotucza Cmentarz.
  • na ul. Gotartowickiej, w pobliżu cmentarza, usytuowany zostanie dodatkowy przystanek Gotartowicka Cmentarz.

MZK Jastrzębie

W Jastrzębiu zostanie uruchomione 8 kursów linii C17 łączących cmentarz na osiedlu Przyjaźń z cmentarzem komunalnym przy ul. Podhalańskiej. 

Źródło

PK Racibórz

Racibórz zdecydował się na uruchomienie bezpłatnej linii J relacji Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja – Cmentarz Jeruzalem – Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja. Linia będzie kursowała w godzinach 8 – 20:20 co pół godziny. W sumie na ww. linii zostanie zrealizowane 25 kursów. 

Dodatkowo w związku z wprowadzeniem na ul. Ocickiej ruchu jednokierunkowego autobusy linii 11 i 13 w kierunku Ocic kursują do przystanków końcowych, tj. Opawska Mieszko i Ocice Górna bez zmian, a powrót tych linii w kierunku centrum odbywać się będzie trasą: Opawska, Ocicka Pszczyńska, Pl. Konstytucji 3 Maja i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.

Opłaty za przejazd poza dodatkową linią nr J będą pobierane zgodnie z obowiązującą taryfą.

Źródło

KM Wodzisław

1 listopada autobusy komunikacji miejskiej w Wodzisławiu Śląskim kursować będą tak jak w niedziele i święta. Dodatkowo autobusy linii A i B w godzinach 6-22 będą docierały na przystanek Cmentarz/Działki przy ul. Bogumińskiej w obu kierunkach. Komunikacja miejska w tym dniu będzie bezpłatna na wszystkich liniach.

Źródło

Pszczyna i Żory

Pszczyna kolejny raz nie zdecydowała się na uruchomienie jakiejkolwiek komunikacji. Z pewnością dotarcie na cmentarze w tym mieście będzie bardzo trudne. W Żorach do głównego cmentarza przy ul. Rybnickiej dojedzie tylko 6 kursów w odstępach mniej więcej co dwie godziny. Po co taka komunikacja (nawet darmowa), która nie spełnia jednej z istotniejszych potrzeb w dniu 1 listopada?

Jak mamy przekonać ludzi do wyboru transportu publicznego jeśli go nie ma… Tam gdzie jest to możliwe wybierzmy autobus. Będzie prościej i szybciej. Unikamy tym sposobem korków, problemów z parkowaniem i innych nieprzyjemności. Autobusem na cmentarz

Dodaj komentarz