Autobusem na wybory

Autobusem na wybory. W związku z obowiązkiem nałożonym przez rząd kilka gmin z naszego regionu zdecydowało się na uruchomienie autobusów dowożących na wybory. Dodatkowo Racibórz wprowadzi bezpłatną  komunikację w najbliższą niedzielę. 

Suszec

Suszec uruchomił dwie bezpłatne linie: Mizerów – Suszec – Mizerów oraz Radostowice – Suszec-Radostowice. Obydwie linie będą miały po dwa kursy i będą obsługiwane przez Przewóz Osób Zbigniew Czech. 

Gorzyce

W Gorzycach samorząd zdecydował się na uruchomienie dwóch połączeń, Turza Śląska – Gorzyce – Turza Śląska i Bluszczów – Gorzyce – Bluszczów. Linie będą obsługiwane przez PKS Racibórz

Godów

Gmina Godów zdecydowała się na uruchomienie dwóch kursów z Podbucza (przystanek  obok byłego sklepu)  do  Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach, w której się mieści siedziba Obwodowych Komisji Wyborczej nr 7 i nr 8.

  • Kurs do lokalu wyborczego:
    Podbucze (przystanek  ul. Wiejska – Sklep) godzina: 10.00; 15.00.
  • Kurs powrotny:
    Krostoszowice  (przed lokalem wyborczym – Szkoła Podstawowa Krostoszowice ul. Gustawa Morcinka 4) godzina: 10.40; 15.40.

Informacja w BIP-ie gminy Godów

Racibórz

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że decyzją Prezydenta Miasta Racibórz w dniu wyborów będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego na wszystkich liniach komunikacji miejskiej. Dodatkowo zostaną uruchomione dwie linie specjalne 10R i 14R. Na stronie miasta nie został udostępniony rozkład ww. tras. Czytamy jedynie, że informacji udziela dyspozytor pod numerem 32 415 31 81.

Pozostałe jednostki samorządowe nie wprowadzają żadnych specjalnych rozwiązań na czas wyborów. Wiele z tych rozwiązań jest dla mnie bez sensu i pokazuje problem transportu publicznego w Polsce. W najbliższą niedzielę idźmy na wybory. Skorzystajmy z tej możliwości, którą mamy raz na 4 lata. Nie zmarnujmy jej. 

Dodaj komentarz