Szykuje się objazd na siedmiu liniach w Jastrzębiu

Szykuje się objazd na siedmiu liniach w Jastrzębiu. 4 maja rusza II etap przebudowy al. Piłsudskiego. Zostanie zamknięty wjazd na aleje z ul. Granicznej. W związku z tym B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16 pojadą objazdem. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia G10 łącząca dworzec Arki Bożka a ul. Graniczną. Przy okazji MZK przywraca od najbliższego  poniedziałku kilka kursów w związku z powrotem uczniów do szkół.

Linia B14

Objazd od przystanku „Al. Piłsudskiego Pionierów” ulicą Arki Bożka i Podhalańską z obsługą Dworca Arki Bożka (stanowisko I) i przystanku „Podhalańska Os. Barbary”. Dalej ul. Cichą i Niepodległości do przystanku „Bzie Gospodarska”. Od tego miejsca kontynuacja dotychczasowej trasy. W kursach powrotnych, na Dworcu Arki Bożka autobus zatrzyma się na stanowisku nr IV.

Linie C10 i M10

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Pionierów” i dalej po stałej trasie. W kursach powrotnych odwrotnie.

Linia C11

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka”), następnie ul. Katowicką i Północną do Dworca Głównego i dalej po stałej trasie.

Linia C16

Objazd od Dworca Głównego ul. Północną i Katowicką do przystanku „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”), dalej Aleją Piłsudskiego przez Rondo Centralne, ul. Arki Bożka i Podhalańską do Dworca Arki Bożka.

Linia C19

Od Dworca Arki Bożka autobusy przejadą ul. Podhalańską, Arki Bożka i Harcerską do przystanku „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka” i dalej po stałej trasie. W kursach powrotnych odwrotnie.

Linia S16

Objazd od Dworca Arki Bożka ulicami: Podhalańską, Arki Bożka, Rondo Centralne, dalej Aleją Piłsudskiego z obsługą przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”, następnie ul. Katowicką, Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska-Rybnicka”. Kontynuacja dotychczasową trasą. W kursach powrotnych odwrotnie.

Linia G10

Linia G10 połączy dworzec Arki Bożka z ul. Graniczną. Będzie kursować 7 dni w tygodniu. W godzinach 6-18 będzie kursować co 20 minut, przed 6 i po 18 co 30 minut. w weekendy co 30 minut. Przez kilka miesięcy będzie to jedyna linia dojeżdżająca na os. Barbary. Trasa:

  • Dworzec Arki Bożka;
  • Podhalańska – Os. Barbary;
  • Graniczna GSM;
  • Graniczna Szkoła;
  • Graniczna GSM;
  • Podhalańska – Os. Barbary;
  • Dworzec Arki Bożka;

Będzie to chyba najkrótsza linia w całej sieci MZK. Czas przejazdu na całej trasie wyniesie około 10 minut. Co ważne, korzystając z linii G10 podczas kontynuacji dłuższej podróży (przesiadając się na linie objazdowe B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16) nie trzeba posiadać biletu. Obowiązuje on pasażerów, którzy korzystają tylko z linii G10 przemieszczając się ten krótki odcinek trasy.

Nie będą obsługiwane przystanki: „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM” i „Podhalańska Os. Barbary”. Ponadto linie B14, C10 i M10 nie obsłużą przystanków „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” i „Al. Piłsudskiego – Os. Barbary”. Warto przypomnieć, że przystanek „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” jest przeniesiony o kilkaset metrów w stronę centrum, a autobusy od prawie roku jeżdżą ul. Katowicką, Północną, Grodzką oraz Pszczyńską, zamiast prosto al. Piłsudskiego. 

Przywrócenie kursów w związku z powrotem uczniów do szkoły

Od 4 maja cztery kursy linii B13 zostaną wydłużone do przystanku „Pielgrzymowice Pętla Zebrzydowice”. Dodatkowo uruchomiony zostanie kurs linii B14 o godz. 13.10 z „Dworca Zdrój”. Pojawią się też 2 kursy linii 313. utobus wyjedzie o godz. 7.35 z przystanku „KWK Dębieńsko” i o 12.35 z przystanku „Leszczyny Czereśniowa”.

Przydatne linki:

Dodaj komentarz