Wiadomości taborowe #8 – 21 lutego

Wiadomości taborowe #8 

Wiadomości taborowe #8. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy firmy przewozowe dokonały niewielkich zakupów. Zazwyczaj był to jeden, dwa, góra trzy autobusy. O większości z tych inwestycji pisałem na Facebooku.

Mikrus Żory

Firma z Żor zakupiła 3 Iveco Daily 70C14G / Dekstra LF38 CNG. Minibusy umożliwiają jednoczesną podróż 34 osobom, w tym 15 na miejscach siedzących. Autobusy posiadają zabudowaną kabinę. Są wyposażone w klimatyzację oraz ładowarki USB. Pojazdy zyskały charakterystyczne biało-niebieskie barwy. 3-go stycznia dwie z nich wyjechały na rybnickie linie. Kolejna trzecia zadebiutowała 10-go stycznia na linii A. 

Kłosok Żory

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Wodzisławiu dokonało kilku roszad w swoim taborze. Na linie MZK wrócił z Pszczyny SOR NB12 #155. 

W związku z brakami taborowymi na rybnickich trasach oraz wygraniem przetargu na linię 34 Kłosok zakupił Solbusa SM12 LNG. Pojazd  został wyprodukowany w 2016 r. Umożliwia jednoczesną podróż 107 osobom w tym 27 na miejscach stojących. Jako jedyny autobus w Rybniku posiada w pełni zabudowaną kabinę. Niestety jest bardzo awaryjny i nie wyjeżdża za często na trasę.

Kolejnym pojazdem przygotowanym na Rybnik jest BMC Procity z 2018 r. Autobus do niedawna jeździł na liniach lotniskowych do Pyrzowic. Potem przez krótki okres jeździł w Pszczynie, aby na początku lutego zostać przemalowanym barwy ZTZ i wyjechać w stolicy Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

Swoje barwy zmieniły również dwa MAN-y EL283. Zamiast jednolitych srebrnych barw zostały oklejone w barwy powiatu pszczyńskiego.

Kłosok wydzierżawił/zakupił na okres od końca grudnia do początku lutego Solarisa Urbino 12 Hybrid  z 2013 r. Pojazd okazał się kompletnym niewypałem. Wyjechał tylko kilka razy na poranny kurs linii W09.

MKA Jastrzębie-Zdrój

MKA pogłębiła swoje braki taborowe. 12 stycznia miał miejsce wypadek z udziałem Solarisa Urbino 12 #311. Więcej o tym zdarzeniu pisałem tutaj. Pojazd najprawdopodobniej zostanie zezłomowany.  Wiadomości taborowe #8

Przydatne linki: