Zmiany w przetargu na eko-autobusy w Rybniku

Zmiany w przetargu na eko-autobusy w Rybniku. Przetarg na obsługę linii 23 autobusami (o czym pisaliśmy tutaj) cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już teraz wpłynęły 54 pytania. Poniżej opiszę ciekawsze pytania i zmiany w SWZ.

Termin składania ofert

ZTZ zmienił termin składania ofert z 27 lipca na 30 lipca.

Termin rozpoczęcia realizacji zadania

Został zmieniony termin rozpoczęcia realizacji zamówienia. Dla pojazdów MIDI jest to 1 stycznia 2022 r. Za to dla pojazdów MEGA i MAXI jest to 1 kwietnia 2022 r. 1 lipca 2022 r. muszą wyjechać pojazdy zgodne z załącznikami do SWZ, czyli pojazdy gazowe, lub elektryczne.

Rozkład jazdy

Do rozkładu jazdy dodano typ pojazdu (A, B czy C) jakim ma być dany kurs obsługiwany.

Pojemność pojazdów

Jeden z przyszłych oferentów zapytał o możliwość zmniejszenia minimalnej pojemności w przypadku pojazdów elektrycznych klasy MAXI i MEGA. Związane jest to związane z ograniczeniami technicznymi. ZTZ przystał na propozycje. W związku z tym pojemność autobusów zasilanych prądem została zmniejszona do 75 przy wozach dwunastometrowych i do 110 osób przy „osiemnastkach”.  Dodatkowo dodatkowo dodano dwa siedzenia uchylne w minibusach.

Wywietrzniki dachowe

Tutaj znowu pojawiły się problemy techniczne. Oferent poprosił o dopuszczenie minimum jednej klapy dachowej, ze względu na wielkość butli kompozytowych / baterii i moc klimatyzacji.

Monitoring

W skrócie przewoźnik zapytał o możliwość zamienianie zapisu  o kamerach ethernetowych IP na kamery ethernetowe. Argumentuje to kilkoma orzeczeniami KIO. Dodatkowo zastosowanie innych kamer nie powoduje spadku jakości obrazu.

Błąd przy ocenie ofert

Screen z SWZ_pakiet_eCNG

Za kryterium drugie Ekologia pojazdy (E) można uzyskać 34,5 %.  Załóżmy, że przewoźnik wystawi tylko pojazdy elektryczne. Podstawiamy dane do wzoru ze zdjęcia, krótko mówiąc obliczmy średnią. (23*3)/3=3, a powinno wyjść 34,5 punkta. Ten sam problem pojawił się przy przetargu na obsługę linii L1 i L2. Pisałem do ZTZ w tej sprawie. Czekam cały czas na odpowiedź. Sprawdziłem jeszcze przetarg na obsługę linii 9 autobusami z 2020 r., który wygrał Kłosok. Tam wszystko było ok. Może to ja czegoś nie rozumiem?

30 lipca okaże się jakie pojazdy i jacy przewoźnicy wyjadą w Rybniku w przyszłym roku. Może być naprawdę ciekawie. Zmiany w przetargu na eko-autobusy w Rybniku

Przydatne linki:

2 komentarze do “Zmiany w przetargu na eko-autobusy w Rybniku”

  1. Pingback: Zamieszanie wokół przetargów w Rybniku » MyTabor.pl
  2. Pingback: ZTZ podsumowuje rok i ujawnia plany na przyszłość » MyTabor.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.