Wakacje z Wodzisławską Komunikacją Powiatową

Wakacje z Wodzisławską Komunikacją Powiatową. Powiat  cały czas rozwija komunikację na swoim terenie. Na te wakacje organizator zaplanował wiele nowości m. in. cyklobus, czy tani bilet dwumiesięczny. 

Bilet wakacyjny za jedyne 29,99 zł

Powiat zachęca do wyboru komunikacji i zmiany nawyków w codziennych dojazdach np. do pracy. Pomóc ma w tym bardzo tani bilet obowiązujący przez całe wakacje. Umożliwi on podróżowanie wszystkimi liniami komunikacji powiatowej. Można go nabyć w kasie w Jastrzębiu, w Raciborzu, lub w Wodzisławiu za jedyne 29,99 zł. Oprócz biletu wakacyjnego zostanie również wprowadzony darmowy przejazd dla czworonogów. 

Cyklobus

25 czerwca na linię 38 wyruszy cyklobus. Będzie on kursował we wszystkie soboty, niedziele oraz święta w czasie wakacji. Autobusem będzie można dojechać na „Żelazny Szlak Rowerowy” rozpoczynający się w Godowie i wrócić z powrotem za jedyne 3 zł (2 zł bilet weekendowy i 1 zł bilet na przewóz roweru). Podobne rozwiązania planowane są w powiecie raciborskim. Cyklobus ma połączyć Racibórz z Rudami i Chałupkami. 

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy - więcej kursów

Z początkiem wakacji zostanie wprowadzona korekta rozkładów jazdy. Jedną z nowości będą nowe kursy weekendowe: w soboty i niedziele na linii 38 Wodzisław Śl. – Skrzyszów – Gołkowice oraz tylko w soboty na linii 33 Wodzisław Śl. – Gorzyce DPS – Odra.  Ponadto nieznacznie zmieni trasę autobus linii 42 Wodzisław – Nieboczowy – Buków, który w Syryni będzie kursować ulicami 3 Maja i Poprzeczną (usytuowane tam będą nowe przystanki). Po raz pierwszy w wakacje pojadą także autobusy linii 44 Gorzyce – Rogów –  Rydułtowy. Natomiast po zakończeniu remontu drogi w Bełsznicy na linii 34 Wodzisław Śl.  – Bluszczów oraz linii 44 Gorzyce – Rydułtowy uruchomiony zostanie nowy przystanek – Bełsznica Raciborska Stawowa. W nowym roku szkolnym będą mogli z niego korzystać uczniowie dojeżdżający do szkoły podstawowej w Rogowie, bowiem autobus linii 34 krótko przed pierwszą lekcją podwoził będzie dzieci bezpośrednio pod szkołę na nowy przystanek przy ulicy Szkolnej. 

Jakiś czas temu na liniach powiatu pojawiło się również Iveco Crossway 12 LE hybrid. Jest to pierwszy taki pojazd we flocie Raciborskiego PKS-u oraz pierwszy hybrydowy Crossway w Polsce. Wakacje z Wodzisławską Komunikacją Powiatową

Przydatne linki:

Dodaj komentarz