Rybnik uruchamia „Łikend linię PR”

Rybnik uruchamia „Łikend linię PR” oraz dodatkowe kursy na 43. W weekendy dodatkowe autobusy dowiozą pasażerów na rybnickie kąpieliska Ruda i Pniowiec. 

Łikend linia PR

Grafika pochodzi ze strony rybnik.eu

Łikend linia pojedzie w bezdeszczowe weekendy na kąpielisko Ruda i Pniowiec. Autobus pojedzie co godzinne z przystanku „Śródmieście Dworzec Kolejowy”. Na tej trasie będą obowiązywały te same bilety, co na innych liniach. Dodatkowo będzie możliwość zakupu biletu specjalnego w cenie 1 zł w aplikacji mobilnej. Szczegółowa trasa:

  • Dworzec Kolejowy – Plac Wolności – Kąpielisko Ruda – Orzepowice – Chwałęcice – kąpielisko Pniowiec – Stodoły i z powrotem.
– Nowa, weekendowa linia autobusowa i zaproponowane promocje, wynikają głównie z konieczności ograniczenia ruchu samochodów w rejonie kąpieliska Ruda oraz zalewu Pniowiec – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Mam nadzieję, że zaproponowane rozwiązania przyczynią się też do popularyzacji podróży transportem publicznym i zachęcą do korzystania z tego rodzaju usług – dodaje prezydent.

Linia 43

Na linię 43 w soboty i niedzielę wyjeżdżają 2 autobusy, jeden normalny i jeden przegubowy. Dodatkowo autobus 12-metrowy jest wyposażony w przyczepkę do przewozu rowerów. Dzisiaj na przykład jeździ SOR NB18 oraz Solaris Urbino 12. Opłata za przewóz roweru wynosi 2 zł.

Bilet ulgowy 30-dniowy

Kolejną promocją w rybnickiej komunikacji jest bilet miesięczny ulgowy za jedyne 21 zł.

– Myślę, że nasze propozycje są kuszące: dojedź do centrum Rybnika i przesiądź się na „Łikend linię”, która dowiezie cię na Rudę czy Pniowiec za 1 zł. Zostaw auto na parkingu wielopoziomowym, gdzie od 14.00 w sobotę aż do końca niedzieli parkujesz za darmo – zachęca Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego. – Warto  też pamiętać, że jeżeli przesiądziesz się z innego autobusu i masz e-kartę, to przejazd następnym autobusem w ciągu 20 minut od zarejestrowania wyjścia w poprzednim autobusie kosztuje tylko 50 groszy – dodaje dyrektor.

Przydatne linki:

Dodaj komentarz