Powiat Wodzisławski znacząco ogranicza kursy

Powiat Wodzisławski na swojej stronie poinformował, że od 20 marca zostają zawieszone niektóre linie, a inne mocno ograniczone. 

Od 20 marca do 11 kwietnia w związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi covid-19 zostaną zawieszone linie 31, 32, 33, 37, 40, 42.

W okresie od 20 marca do 11 kwietnia autobusy na liniach 34, 36, 38, 41 kursować będą jak w dni wolne od nauki szkolnej z wyłączeniem sobót.

Przypominamy, ponadto że z powodu zamknięcia ulicy Piaskowej w Gorzycach czasowo uległ zmianie przebieg linii 36 w Czyżowicach i Gorzycach. Autobusy kursują z pominięciem przystanków Czyżowice Gorzycka, Gorzyce Piaskowa i Gorzyce Piaskowa Urząd Gminy. Ponadto od 22 marca z powodu remontu skrzyżowania ulicy Jastrzębskiej oraz ulicy Kopernika w Wodzisławiu Śl. ulega zmianie przebieg linii 38. Autobusy omijać będą przystanek Kopernika Szachta.

~ Czytamy na stronie Powiatu Wodzisławskiego

Ograniczanie oferty komunikacji zbiorowej nie jest dobrym rozwiązaniem. Wszystkie badania pokazują, że autobus jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu w dzisiejszych czasach. PKS Racibórz dojeżdża do niewielkich wiosek Powiatu Wodzisławskiego. Często dla starszych osób jest to jedyne połączenie z Wodzisławiem, Pszowem, czy Rydułtowami.

Dodaj komentarz