ZTZ rozpisał kolejne przetargi. Rybnicki organizator w tym roku bardzo mocno stawia na nowoczesność. Chce wymienić wiaty przystankowe, zamontować biletomaty oraz zakupić samochód elektryczny. Nie można zapomnieć także o zamówieniach, które już jakiś czas temu zostały rozpisane, ale jeszcze ich nie rozstrzygnięto.
Obsługa przewozów szkolnych
2 sierpnia nastąpiło otwarcie ofert. W części dotyczącej dowozu uczniów do szkoły podstawowej w Piecach i ZSP nr. 2 w Rybniku. Nikt nie był zainteresowany tym zadaniem. Druga część to przewóz osób niepełnosprawnych. Tutaj wpłynęła jedna oferta firmy 'Przewóz Osób – Zenon Stuchlik”. ZTZ zaplanował kwotę 422 280 zł. Za to przedsiębiorstwo z Żor zaoferował0 430 650 zł.
Obsługa przewozów 23 autobusami
Dzisiaj po raz kolejny przesunięto termin otwarcia ofert. Tym razem na 10 sierpnia. Przyszli wykonawcy pytają o pojazdy z napędem gazowym wyposażone w układ rekuperacji wspomagający zasilanie urządzeń elektronicznych i elektrycznych zamontowanych w pojeździ. Przewoźnicy zarzucają faworyzowanie marki MAN i pojazdu MAN Efficient Hybrid. Przypomnijmy, że za autobusy z wyżej opisanym systemem można było uzyskać 23 punkty, przy czym w pojazdach MAXI i MEGA jest on obowiązkowy. ZTZ stwierdza, że zna co najmniej 3-4 marki, które oferują takie gazowce. Kolejne pytanie dotyczyło elektryków i nie możności zorganizowania i przygotowania infrastruktury do ładowania na terenie zajezdni i miasta w tak krótkim czasie. ZTZ zmienił liczbę punktów za pojazdy wyposażone w układ rekuperacji. Dotychczas były to 23 punkty na 34,5. Teraz jest to tylko 5,75 pkt. ZTZ rozpisał kolejne przetargi
Zakup auta elektrycznego
ZTZ chce zakupić osobowe auto elektryczne. Wymagania wobec pojazdu:
- karoseria i zderzak koloru białego;
- 5-osobowy;
- dwie pary drzwi dostępne dla pasażerów;
- minimalny zasięg 400 km;
- system rekuperacji energii;
- pojemność przestrzeni bagażowej: 450 l;
- systemy wspomagania kierowcy;
- kamera rejestrująca przestrzeń przed samochodem;
Elektryk ma być dostarczony w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy. Przy ocenie ofert ZTZ weźmie pod uwagę 3 kryteria: cenę (60%), termin dostawy (15%) i gwarancję producenta (25%).
Dostawa 10 biletomatów stacjonarnych
ZTZ chce zakupić 10 biletomatów stacjonarnych. Urządzenia muszą być wandaloodporne i przystosowane do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Muszą także obsługiwać karty płatnicze. Mają służyć do obsługi rybnickiej e-karty. Użytkownik będzie mógł dołądować e-bilet do przejazdów jednorazowych jak i tych okresowych. Automat w okolicy dworca PKP musi również mieć możliwość wydawania kart. Biletomaty mają być zlokalizowane na przystankach:
- Śródmieście Sąd
- Śródmieście Dworzec Kolejowy
- Boguszowice Basen
- Chwałowice Kopalnia
- Niedobczyce Wrębowa
- Maroko Nowiny Budowlanych
- Dworzec autobusowy
- Kamień Szkoła
- Zebrzydowice Szkoła
- Orzepowice Szpital
Wykonawca dostarczy urządzenia w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Przy ocenie oferty będą brane dwa kryteria: cena (60%) i gwarancja (40%).
Modernizacja infrastruktury przystankowej
ZTZ chce wymienić przystanki w 19 lokalizacjach. Pierwsze zadanie obowiązuje wymianę 18 wiat dwu- i trzy-modułowych. Przystanki mają być wyposażone w:
- ławkę drewnianą bez oparcia;
- oświetlenie LED-owe;
- gablota na rozkład jazdy wyposażona w podświetlenie;
- moduł roślinny odporny na warunki atmosferyczne;
- system nawigacyjno-informujący TOTUPOINT.
Dodatkowo ZTZ zamawia jeden „witacz”
2 zadanie dotyczy wiaty na Palcu Wolności. Tam ma być zamontowana ośmiomodułowa konstrukcja wyposażona w:
- siedzisko drewniane bez oparcia;
- panele fotowoltaiczne zasilające oświetlenie;
- neon z nazwą przystanku i imitacją lecącego gołębia;
- oświetlenie;
- gablotę z rozkładem jazdy o wymiarach 2x1m oraz dwie gabloty na informacje ZTZ;
- system nawigacyjno-informujący TOTUPOINT;
- moduły roślinne;
- dwie ładowarki indukcyjne.
Wykonawca dostarczy wiaty w ciągu 60 dni od podpisania umowy. Przy ocenie oferty będą brane dwa kryteria: cena (60%) i gwarancja (40%).